Ana içeriğe geç

Kombucha Yasemin Gümüş Madalya Kazananı!

Kombucha Yasemin Gümüş Madalya Kazananı!

Kombucha Yasemin Gümüş Madalya Kazananı!
Aurora International Taste Challenge 2021

Türkiye'den küçük bir hobi 2021 ödüllerinde ödüllü bir başarıya dönüşüyor

EVD GIDA SAĞLIK A.Ş. gümüş madalya kazanan Jasmine Kombucha 2200 ile bu yılki etkinlikte en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Esra Özcan'a başarılarının sırrını öğrenmek için birkaç soru sorduk.

Bize şirketinizin ne zaman kurulduğunu ve tarihçesini anlatır mısınız?

Şirketimizi 2018 yılında kurduk. İlk başta bunu bir iş olarak görmedik. Her şey evde kendim için yaptığım, sağlığım açısından çok faydalı olan kombuchayı arkadaşlarım ve komşularımla paylaşma isteğiyle başladı. Bu bilinmeyen içeceği Türkiye'de tanıtmak işin en zor ve en önemli kısmıydı. Şu anda Türkiye'de en yüksek üretim kapasitesine ve en çok satış noktasına sahip çok bilinen ve sevilen bir markayız.

 

Aurora International Taste Challenge 2021

 

Bize şirketinizin bazı benzersiz özelliklerinden bahsedin.

Ürünlerimiz doğal, katkısız ve herhangi bir ısıtma işlemine tabi tutulmadan doğal olarak fermente edildiği için onlara 'canlı' diyebiliriz. Ürünlerimizi her zaman her yönden geliştirmek için hevesle çalışıyoruz. Bizim için markamızın en önemli değerleri şeffaflık, kaliteli malzemeler ve lezzettir.

Sahip olduğunuz özel ürünlerden bazıları nelerdir?

Tüm ürünlerimiz aynı değerlerde üretildiğinden hepsi bu anlamda özeldir. Ürün yelpazemizde farklı tatlar, kvass ve Lakto fermente turşular ile kombucha bulunmaktadır. Hepsini geleneksel fermantasyon teknikleri ve en iyi lezzeti hedefleyen en iyi doğal malzemelerle üretiyoruz.

 

Aurora International Taste Challenge 2021

 

Üretim süreciniz ve üretim felsefeniz hakkında benzersiz olan nedir?

Doğaya saygı duymak, fermantasyon sürecine saygı duymak ve ürüne saygı duymak. Yaşayan ürünlerin üretim, paketleme, lojistik ve depolama zorluklarına rağmen değerlerimizden asla vazgeçmiyoruz. En büyük özelliğimiz, üretimden müşteriye kadar sürecin her aşamasına saygı duymaktır.

Sizce başarınızın belirgin avantajı veya nedeni nedir?

Şeffaf ve dürüst duruşumuz, başından sonuna kadar ürünümüzün ve kalitesinin arkasında durmayı mümkün kılmaktadır.

 

Aurora International Taste Challenge 2021

 

Ürünlerinizin tüketici demografisi nedir ve ne tür geri bildirimler alıyorsunuz?

İzleyicilerimiz her yaştan sağlığına dikkat eden bir gruptur. Temiz beslenmenin önemini anlıyorlar, doğadan vazgeçmiyorlar ve lezzet her şeyden önemli. Öncelikle çok olumlu geri dönüşler, takdirler, iltifatlar ve iyi dilekler aldığımızı içtenlikle paylaşmak isteriz. Bunlar tüm ekibimizin motivasyonu. Ürettiğimiz ürünler doğal fermente ürünler olduğu için yüksek probiyotik içerirler. Bu nedenle bağırsak sağlığındaki değişiklikler ürünlerimizi kullananlar tarafından fark edilir. Elbette bu, birçok sorunun gerilemesi ve iyileşmesi anlamına geliyor.

Şirketinizi veya ürününüzü küresel sahnede nasıl görüyorsunuz?

Biz çok yeni bir şirketiz, ancak diğer küresel etiketleri ve ürünleri takip ediyoruz. Her kombucha benzersizdir ve tadı (kuvvet ve asitlik), fermantasyon tekniği ve dolayısıyla özellikleri bakımından farklı türleri vardır. Birkaç kez uluslararası kombucha üreticilerine ürünlerimizi tattırma fırsatı bulduk ve bu, hepimizi gururlandıran olumlu geri bildirimlerle sonuçlandı.

 

 

 

Ürününüz hangi ülkelerde bulunabilir?

Ürünlerimizin bakkallarda, süpermarket zincirlerinde, birçok üçüncü dalga kafe zincirinde, online marketlerde ve beş yıldızlı otellerde bulunabildiği şimdilik sadece Türkiye'de. Hali hazırda diğer ülkelerden de ürünlerimize talep var, bu nedenle gelecekte genişlemeyi planlıyoruz.

Gelecek için üretim hattında ne gibi yenilikleriniz olacak?

Daha lezzetli, doğal ve fonksiyonel ürünler bulmak ve geliştirmek için her zaman yeni ürünler ve üretim teknikleri denemekteyiz.İrtibat Kişisi: Esra Özcan
E-posta Adresi: eozcan@kombucha2200.com
İletişim Numarası: +90 532 276 9053
Web Sitesi Adresi: www.kombucha2200.com
Facebook: https://www.facebook.com/kombucha2200
Instagram: https://www.instagram.com/kombucha2200/?hl=en

Devamını Oku

Kombucha Nedir?

Kombucha Nedir?

Kombucha2200 Bottle Drink

Kombucha'nın Tüketim Şekli

Kombucha Mantarı - Scoby

Kombucha Mantarı (SCOBY) Nedir?

Sepetim